Beestjes! (5+) is een vrolijke muziekvoorstelling met insecten in de hoofdrol.
Wist je dat insecten echte superheldenkrachten hebben? Kom mee in de wondere wereld van de vlinders en de bijen, de sprinkhaan en de mug. Brom mee met de vlieg, fladder met de vlinder en marcheer met de mieren. Waarom zijn insecten zo bijzonder en belangrijk? We weten dat mensen last kunnen hebben van insecten, maar kunnen insecten ook last hebben van mensen? Het komt allemaal voorbij in Beestjes!
De muziek van Beestjes! bestaat uit prachtige klassieke melodieën van onder meer Fauré en Schumann en vrolijke liedjes. Je hoort het verhaal van de bloem die verliefd is op de vlinder, het spannende avontuur van de spin Sebastiaan en het lied Ik ben de Bromvlieg, waarin de bromvlieg ijverig door bromt, hoe vaak hij ook weggejaagd wordt.
De regie van mimespeler Menno Vroon en vormgeving van kunstenares Susanne Hurenkamp brengen de insectenwereld nog meer tot leven.
Over Het Linnaeus Trio
Het Linnaeus Trio bestaat uit Jennifer van der Hart – sopraan, Ellen Zijm – accordeon en Kees van der Harst – klarinetten; 3 klassiek geschoolde musici met een avontuurlijke muzieksmaak die met veel passie en plezier hun verhaal vertellen. Het trio musiceert het liefste buiten, over en in de natuur. Met acrobatische toeren van stem en instrumenten toveren ze een regenboog aan klanken tevoorschijn. Het trio ontstond in 2021 vanuit de wens om mens en natuur te verbinden door middel van muziek. Dit resulteerde in het programma Herbarium, een muzikale ode aan de plant. Via de inheemse planten leerden de musici meer over insecten en vanuit die fascinatie volgde in 2023 de muziekvoorstelling Entomophonia!, waarin insecten centraal staan. Het Grote Verhaal van de Kleine Beestjes is de kortere, familievriendelijke variant van deze voorstelling. Bij het maken van Entomophonia! kwam het thema lichtvervuiling aan bod. Dit inspireerde het trio tot het maken van Concert voor de Nacht (2024). Momenteel werkt Het Linnaeus Trio aan een programma over water, dat zomer 2026 in première zal gaan